Covid-19

Bien dukshëm raste me Covid-19, po shkojmë drejt përmirësimit

Katër të vdekur dhe 84 raste të reja me COVID-19 në Kosovë.

24 Shtator 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 15.880 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.241.949 doza të vaksinës.

Deri më sot 484.300 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 3.823 testime, 84 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 4 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 786 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 151.411.

Në total numri i rasteve aktive është 5.371.

Rreziku mbi në ndërtesë të Prishtinës, çifti i ri kosovar!

Bien dukshëm raste me Covid-19, po shkojmë drejt përmirësimit.

Sponzorizuar
Back to top button