Lajm i Fundit

BE-ja e mirëpret marrëveshjen e Kosovës dhe Serbisë për targat

Bashkimi Evropian e mirëpret marrëveshjen për targat që është arritur sot në mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel.

Me anë të një njoftimi të BE-së thuhet se ata i nxisin palët e Prishtinës dhe Beogradit që të angazhohen në mënyrë konstruktive në dialog në mënyrë që të bëjnë përparim të shpejtë në normalizimin gjithëpërfshirës të marrëdhënieve të tyre.

“BE-ja e mirëpret rezultatin e diskutimit të sotëm dhe i nxit të dyja palët që të angazhohen në mënyrë konstruktive në dialog në mënyrë që të bëjnë përparim të shpejtë në normalizimin gjithëpërfshirës të marrëdhënieve të tyre”, thuhet në njoftim.

Sponzorizuar
Back to top button